Únor 2018

Návod na šťastný život?

28. února 2018 v 21:00 | WV |  Sám sebou
Chceme-li opravdu v životě něco zásadního změnit, co všechno proto musíme udělat? Nebyla jsem spokojená se svým dosavadním životem. Změnila jsem práci, bydliště, ale stále tak nějak bloudím ve stejných kruzích, vracím se ke stejným lidem, činnostem. Proč tak moc lpíme na lidech, pro keteré vlastně ani tak moc neznamenáme? Pokaždé si řeknu, že tetntokrát to bylo naposled, už tam nepůjdu, už za ním nepůjdu... a o pár dní později se stejně vracím na ta místa kde nic není a k lidem co o mě ani vlastně nestojí. Kde mám hledat sílu a odhodlání. Proč se neustále vracím ke starému životu? Honím se za něčím a vlastně ani nevím za čím. Je snad nějaký tajný návod na šťastný a spokojený život? Říká se, že člověk aby byl šťastný se musí naučit mít rád to co má, být vděčný za maličkosti,,, ale jde to?
Proč chce člověk stále víc a nestačí mu co už má? Proč jsou lidi tak chamtivý?
Jak nechat minulost odejít a už se k ní nevracet...?


A co mě opravdu zajíma je proč opakujme stále ty samé chyby pořád dokola?
WV.

Sám sebou, jde to?

14. února 2018 v 12:12 | WV |  Sám sebou
Dnešní společnost je nastavená tak, že snad nikdo nedokáže být sám sebou. A přitom je to to nejlepší co pro sebe můžete udělat. Proč teda lidi hrají hry? Dělají ze sebe to co nejsou a snaží se udělat dojem tím, že předstítají roli někoho jiného. Sama vím jaké to je. Bohužel ani já přede všemi nedokážu být jen JÁ. Jsou lidi (a je jich jen pár) se kterými to jde. Ale pak (u velké většiny) najednou jsem někým kým ani být nechci. Proč je tedy tak těžké ponechat si své přirozené chování a své názory. Chci být upřímná a jednat s lidmi fér, jenže jakoby mi to něco blokovalo. Načetla jsem spousty knížek o tom jak být sám sebou spokojený a podobný témata o sebe lásce, sebedůvěře jenomže tyhle návody (ikdyž se opravdu snažím) mi tak nějak ne a ne pomoci. Čím teda začít? Je to možná tím, že nechceme ubližovat ostatním, když jim řekneme svůj názor, ikdyž se jim nebude líbit? Ale sami bychom přeci taky raději slyšeli krutou pravdu než lež co nás pohladí na duši. Je to jen iluze co nám lechtá ego... A to bude asi ten problém. Naše ego.

Jak tedy potlačit ego a naučit se být sám sebou za každé situace? Být spokojený tím kým jsme? Myslím, že před sebou mám ješte dlouho cestu, ale těším se na ní a věřím, že najdu to co chci.
Za jakoukoliv reakci budu vděčná.
WV.

WhiteVenus

14. února 2018 v 0:00 | WV |  WhiteVenus
Proč jsem si založila blog? Protože někdy se cítím osamělá a nemám nikoho komu bych mohla úplně upřímně říct vše co citím a vyjádřit své myšlenky. Proto ten blog, abych se mohla vypsat a nějak ze sebe všechny ty pocity dostat, to co mě užírá, trápí, s čím bojuji a co chci změnit. Přijde mi, že v běžném životě Vám člověk neřekne upřímně co si myslí a řekne cokoli, aby Vás tak nějak utěšil a měl z "krku". Nebo naopak dávají takové rady, ketré by sami ve stejných situacích neudělali. A kdo ví třeba si někdy někdo nějaký můj článek přečte a vyjádři svůj názor, zkušenost či nápad na zlepšení.
Jde mi především o to si psát tak jak chci, tak jak to cítím. Ikdyž nejsem žádný spisovatel, mohu se přeci vyjádřit, když mě něco trápí a táhne dolů. Hledat nějaký světlo v té tmě. A myšlenka na blog mi přišla jako docela dobrý nápad.


Taky se někdy za své problémy stydíte? Možná i Vám přijde, že ostatní Vaše starosti nezajímají a tak si to necháváte pro sebe...Ničíte sami sebe tím jak jste k ničemu, nic neumíte a vlastně ani pořádně nevíte co chcete. Hledáte, ale nevíte kde, kam a kudy se vydat?...

WV.